Veronika Baláková 

Jmenuji se Veronika Baláková (1984), pocházím z Opavy, v současné době ale žiji v Plzni a pracuji v Praze, Plzni a všude tam, kde mě klienti potřebují.

Vystudovala jsem FTVS UK v Praze, obor Tělesná výchova a Psychologie a úspěšně dokončila PhD. studium na FF UK v Praze. Převážnou část vzdělání v oblasti Psychologie sportu jsem získala na Glamorgan University ve Walesu. V současné době jsem v psychoterapeutickém výcviku KBT u prof. Jána Praška.

S klienty se potkávám nejen v rámci osobních konzultací v některé z mých kanceláří, ale účastním se také dle domluvy tréninků nebo je doprovázím na soutěžích.

Aktuálně také vyučuji Psychologii sportu na FF UK v Praze, pět let jsem také učila na FTVS UK. Jsem členem a místopředsedkyní Asociace psychologů sportu ČR, pod jejíž záštitou organizuji odborné konference s názvem PSYCHOLOGIE SPORTU V PRAXI.

Již několik let spolupracuji s Centrem sportovní medicíny v Praze (CSM), Akademií individuální sportů Plzeňského kraje (AIS PK) a Vysokoškolským sportovním centrem VICTORIA (VSC VICTORIA).

Mezi mé klienty nepatří pouze špičkoví sportovci, s nimiž spolupráce směřuje k ME, MS či OH, ale také začínající sportovci, pro které je důležitý každý dobře odehraný bod či odběhnutý závod.